fbpx

Kotły

Modernizacja kotłów

Kotły – modernizacje

Modernizacje kotłów przeprowadza się w celu ich unowocześnienia, zwiększenia wydajności, czy dostosowania do obowiązujących norm, np. w zakresie emisji spalin. Wszelkie modernizacje podobnie jak produkcja kotłów, o której szczegółowo piszemy w tym miejscu: link, wymagają stworzenia odpowiedniej dokumentacji, na podstawie której zostaną wdrożone określone rozwiązania.

Na czym polega modernizacja kotła?

Modernizacja kotła ma zazwyczaj na celu poprawę jego wydajności, czy przystosowanie do innego typu paliwa lub zmian w wprowadzonych w istniejącej instalacji. Modernizacje kotłów mogą być przeprowadzane również w ramach modernizacji całych kotłowni, czy zmiany sposobu wykorzystania kotła. Niezależnie od celu pierwszą czynnością, którą należy przeprowadzić jest audyt. Pozwala on nie tylko poznać potrzeby klienta, ale również zaznajomić się ze specyfiką danej instalacji, czy zdiagnozować elementy, które da się zmodernizować. Następnie powstaje dokumentacja, na podstawie której dokonywana jest modernizacja kotła oraz jego osprzętu. Musi ona zawierać stosowne obliczenia, które odnoszą się zarówno do wydajności kotła po remoncie, jak i bezpieczeństwa jego użytkowania. Po przeprowadzeniu modernizacji powstaje natomiast dokumentacja powykonawcza, która jest opracowywana przez specjalistę posiadającego odpowiednie uprawnienia potwierdzające prawidłowość przeprowadzonych prac.

Modernizacje kotłów – oferta

Jako wyspecjalizowane przedsiębiorstwo oferujemy przeprowadzenie modernizacji każdego rodzaju kotłów, która pozwala nie tylko zwiększyć ich wydajność, ale również dostosować do obowiązujących norm. Wykonujemy również kompletną dokumentację, na podstawie której przeprowadzana jest modernizacja. W razie potrzeby jesteśmy w stanie wykonać również dokumentację odtworzeniową w oparciu o funkcjonujący kocioł. Dzięki posiadanej wiedzy technicznej możemy zaproponować naszym klientom optymalne rozwiązania zarówno pod kątem konstrukcyjnym, jak i kosztowym. Stosujemy nowoczesne technologie oraz używamy najwyższej jakości materiałów, co przekłada się na wysoką jakość usług oraz trwałość modernizowanych kotłów.