fbpx

Obróbka mechaniczna i produkcja części zamiennych

Obróbka mechaniczna na maszynach CNC

Obróbka mechaniczna na maszynach CNC

Obróbka mechaniczna na maszynach CNC to szereg procesów, które pozwalają wyprodukować element o określonym  kształcie oraz z bardzo wysoką precyzją, która sięga tysiecznych części milimetra. Metoda ta ceuche się wykosja dokladnosica i sosowania tych samych tedali.

 

W odróżnieniu od obróbki na maszynach konwencjonalnych, o której szczegółowo piszemy w tym miejscu: link, obróbka CNC przebiega w sposób zautomatyzowany dzięki odpowiedniemu zaprogramowaniu maszyny.

Na czym polega obróbka mechaniczna na maszynach CNC?

Obróbka mechaniczna na maszynach CNC polega na usuwaniu warstwy materiału przez odpowiednie narzędzie skrawające. W trakcie wytwarzania konkretnego elementu naddatek materiału jest usuwany dzięki zastosowaniu energii mechanicznej narzędzia. Cały proces przebiega automatycznie, dzięki odpowiedniemu zaprogramowaniu maszyny, która umożliwia nie tylko obróbkę metali, ale również tworzyw sztucznych, czy drewna. Jak już wspomniano w ramach obróbki CNC wykonywanych może być wiele procesów mających na celu stworzenie elementu o odpowiednim kształcie i parametrach. Może to być m.in. toczenie, frezowanie, rozwiercanie, gwintowanie, a także wiercenie wiertłami pełnymi i trepanacyjnymi.

Naszym atutem z pewnością jest kompleksowość, ponieważ jesteśmy w stanie opracować również odpowiednią dokumentację i wykonać obliczenia, na podstawie których tworzone będą konkretne elementy. W zależności od potrzeb klienta usługa obróbki CNC może opierać się również na podstawie dokumentów, które zostaną przez niego dostarczone.

Niewątpliwą zaletą wykorzystania maszyn CNC jest automatyzacja procesu obróbki, a także wysoka powtarzalność. Dzięki temu jesteśmy w stanie wytwarzać dla naszych klientów ogromne ilości elementów w krótkim czasie, a każdy z nich będzie posiadał te same parametry. Oczywiście istnieje również możliwość wytworzenia pojedynczych elementów, które będą odpowiedzią na indywidualne zapotrzebowanie klienta. Niezależnie od wielkości zamówienia do każdego zlecenia podchodzimy priorytetowo oraz z należytą starannością. Wytwarzane przez nas produkty charakteryzuje najwyższa jakość, a jej potwierdzeniem jest działanie w zgodzie ze standardem ISO 9001.