fbpx

Obróbka mechaniczna i produkcja części zamiennych

Obróbka na maszynach konwencjonalnych

Obróbka na maszynach konwencjonalnych

Rozwój technologii sprawił, że obecnie do obróbki mechanicznej stosuje się w większości przypadków maszyny CNC, które czynią ten proces wysoce powtarzalnym. Nie oznacza to jednak, że obróbka na maszynach konwencjonalnych nie ma prawa bytu, ponieważ jest to rozwiązanie, które doskonale sprawdza się przy wytwarzaniu elementów oraz części zamiennych w małych seriach, czy jako pojedyncze sztuki na indywidualne zamówienie. W naszej firmie oferujemy zarówno obróbkę CNC, jak i na maszynach konwencjonalnych, ponieważ dysponujemy odpowiednią powierzchnią produkcyjną, o której szczegółowo piszemy w tym miejscu: link.

Na czym polega obróbka na maszynach konwencjonalnych?

Obróbka na maszynach konwencjonalnych pozwala wytwarzać elementy o okreslo kształcie w tradycyjny sposób, czyli w głównej mierze dzięki doświadczeniu oraz umiejętnościom operatora obrabiarki. To właśnie od odpowiada za ręczne sterowanie osiami maszyny, a także kontrolę nad jakością wytwarzanego elementu. W związków z tym obróbka na maszynach konwencjonalnych jest zdecydowanie bardziej wymagająca i pracochłonna niż wytwarzanie elementów, czy części zamiennych przy użyciu obrabiarki CNC. Warto również wiedzieć, że maszyny konwencjonalne są przeznaczone głównie do obróbki ze skrawaniem – toczenia i frezowania, wiercenia, czy dłutowania. W efekcie można nadać przedmiotowi określony kształt, wymiar, a także wymaganą chropowatośc powierzchni

Obróbka na maszynach konwencjonalnych – oferta

Jak już wspomniano nasza firma dysponuje na tyle dużą powierzchnią produkcyjną, że wykorzystujemy nie tylko nowoczesne maszyny CNC, ale również konwencjonalne obrabiarki. Przy użyciu tych drugich jesteśmy w stanie przeprowadzić obróbkę mechaniczną skrawaniem: toczenie, frezowanie, wiercenie, dłutowanie.

Warto również podkreślić, że oferujemy nie tylko obróbkę metali, ale również tworzyw sztucznych. Do każdego zlecenia podchodzimy w indywidualny sposób i realizujemy je z najwyższą starannością. Nasi klienci mogą również liczyć na profesjonalne doradztwo technologiczne dotyczące obróbki oraz parametrów wytwarzanych elementów, czy części zamiennych. Jesteśmy w stanie zaprojektować konkretny element oraz dokonać niezbędnych obliczeń odnoszących się do jego wytrzymałości. Realizujemy również obróbkę na maszynach konwencjonalnych według dokumentacji dostarczonej przez klienta tworząc rozwiązania, które dokładnie odwzorowują projekt.