fbpx

Konfekcjonowanie

Pakowaczki worków otwartych

Pakowaczki worków otwartych

Pakowanie worków otwartych to proces, który zachodzi w przypadku produktów sypkich, takich jak m.in. cukier, pasze, zboża, granulaty itp. Do jego zautomatyzowania wykorzystuje się dedykowane pakowaczki worków otwartych, które można dostosować do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa, specyfiki linii produkcyjnej, czy rodzaju pakowanego materiału.

Jak działają pakowaczki worków otwartych?

Pakowaczki worków otwartych to wyspecjalizowane urządzenia, które obejmują automatyczny magazyn worków oraz podajnik, który przekazujący worek do pakowania. Tego typu pakowaczki umożliwiają pakowanie różnego rodzaju worków otwartych, które mogą być wykonane z papieru lub papieru pokrytego PP lub PE. W zależności od potrzeb mogą być to urządzenia przystosowane do worków z zakładkami bocznymi lub bez tych zakładek. Pakowaczki różnią się również rodzajem ustnika, który jest przystosowany do worków o różnych rozmiarów. W zależności od przeznaczenia stosuje się ustniki ślimakowe, grawitacyjne, pasowe lub wibracyjne. Warto również podkreślić pakowaczki worków otwartych mogą funkcjonować jako samodzielne jednostki pakujące lub kompletne zespoły wraz z transporterami, zgrzewarkami, czy zszywarkami.

Działanie pakowaczki worków otwartych jest bardzo proste, ponieważ podajnik pobiera z magazynku pusty worek, po czym przekazuje go do pakowaczki. Następnie jest on nakładany na odpowiednio dopasowany ustnik, który zapełnia opakowanie zawartością. Maszyna odpowiada również za formowanie worków po ich wypełnieniu, co jest gwarancją prawidłowego dostarczenia do urządzenia zamykającego. Tam następuje zgrzewanie lub zszywanie worków, co również odbywa się w pełni automatycznie. Automatyzacja procesu pakowania worków otwartych jest możliwa, ponieważ pakowaczki można odpowiednio zaprogramować, co gwarantuje, że worek zostanie napełniony odpowiednią ilością materiału.

Rozwiązania dodatkowe do pakowaczek worków otwartych

Jako rekomendowany dostawca urządzeń konfekcjonujących nasza firma oferuje również rozwiązania dodatkowe do pakowaczek worków otwartych. Mogą to być:

  • systemy formowania worków – m.in. wibracyjny, za pomocą bocznego kickera lub przy wykorzystaniu sondy;
  • dopasowane do potrzeb systemy przenoszenia worków;
  • zintegrowany system etykietowania worków znajdujących się w magazynku. Szczegółowo o etykieciarkach napisaliśmy tutaj: link.

Pakowaczki worków otwartych, które dostarczamy naszym klientom są indywidualnie dostosowywane do ich potrzeb, a także specyfiki posiadanych przez nich linii produkcyjnych. Dzięki temu wdrożenie automatyzacji jest sprawne, a jego pozytywne skutki następują niemal natychmiast.