fbpx

Konstrukcje stalowe 

Spawanie konstrukcji stalowych

Spawanie konstrukcji stalowych

Spawanie konstrukcji stalowych to jedna z najpopularniejszych metod umożliwiających połączenie elementów metalowych. Usługa ta jest wykorzystywana przy wytwarzaniu elementów konstrukcyjnych, budowlanych, a także produkcji różnego rodzaju maszyn, czy urządzeń.

Metody spawania konstrukcji stalowych

Spawanie konstrukcji stalowych może przebiegać przy wykorzystaniu kilu różnych metod. Do najpopularniejszych należy metoda:

  • MIG/MAG – w przypadku której pomiędzy spawanym metalem, a topliwą elektrodą wytwarzany jest łuk elektryczny. Jest on chroniony gazem osłonowym, który w przypadku metody MIG jest obojętny, a w metodzie MAG aktywny. Obydwie możliwości doskonale sprawdzają się w przypadku spawania stali węglowej. Jest to niezwykle wydajna taktyka spawania konstrukcji stalowych.
  • TIG – polega na wytworzeniu łuku elektrycznego, jednak wykorzystywana jest elektroda nietopliwa wykonana z wolframu. Gaz osłonowy jest w tym przypadku obojętny, a sama metoda jest mało wydajna, stosowana głównie do spawania estetycznego.
  • MMA – gdzie zastosowanie znajdują elektrony otulone. Tutaj również zaletą jest uniwersalność, ponieważ metoda sprawdza się przy wszystkich rodzajach stali. MMA stosujemy w głównej mierze w montażach na budowie. Dzięki niej jesteśmy w stanie wykonać  jakościowe spoiny bez względu na warunki atmosferyczne panujące na budowie

Spawanie konstrukcji stalowych – oferta

Wieloletnie doświadczenie oraz wyspecjalizowany park maszynowy pozwala naszej firmie świadczyć usługi w zakresie spawania konstrukcji stalowych wszystkimi wymienionymi wyżej metodami. Co więcej, oferujemy również montaż konstrukcji stalowych, o którym szczegółowo piszemy w tym miejscu: link. Co przemawia za naszą ofertą? Przede wszystkim wysoka jakość oraz krótkie terminy realizacji. Zatrudniamy doświadczonych fachowców, którzy gwarantują odpowiednią jakość wykonywanych spawów oraz wymaganą precyzję. Przyjmujemy zamówienia na spawanie każdego rodzaju konstrukcji stalowych, a sam proces przebiega według dokumentacji dostarczonej przez klienta. Na jego życzenie jesteśmy w stanie również opracować tego typu dokumentację oraz przedstawić propozycje optymalnych rozwiązań.