fbpx

Obróbka mechaniczna i produkcja części zamiennych

Usługi antykorozyjne

Usługi antykorozyjne

Zabezpieczenie antykorozyjne metali wykonuje się w celu przedłużenia ich żywotności, co ma szczególne znaczenie przy produkcji przemysłowej elementów metalowych i części zamiennych, wytwarzaniu rurociągów, czy produkowaniu konstrukcji stalowych oraz maszynowych. Często stanowi ono również rozszerzenie usługi obróbki na maszynach konwencjonalnych, o której szczegółowo piszemy w tym miejscu: link.

Co obejmują usługi antykorozyjne?

Kompleksowe usługi antykorozyjne składają się z trzech etapów, a mianowicie usunięcia starej powłoki, przygotowania powierzchni oraz naniesienia farby i powłoki antykorozyjnej. W pierwszej fazie następuje usunięcie starej powłoki, którą może tworzyć m.in. lakier, farba, rdza, czy zendra. Coraz popularniejszą metodą umożliwiającą dokładne wyczyszczenie powierzchni jest śrutowanie, które wykonuje się w zamkniętych pomieszczeniach, co zapobiega wydostaniu się zanieczyszczeń na zewnątrz. W dalszej kolejności należy odpowiednio przygotować powierzchnię, która zostanie następnie zabezpieczona antykorozyjnie. Rodzaj zabezpieczenia, czyli właściwa farba dobierana jest na nie tylko na podstawie zabezpieczanego elementu, ale również jego przeznaczenia. W związku z tym w naszej firmie stosujemy wyłącznie najwyższej jakości farby epoksydowe, poliestrowe oraz poliuretanowe. Niezależnie od wybranego rodzaju farby istnieje możliwość pomalowania elementów metalowych na dowolny kolor z palety RAL.

Usługi antykorozyjne – oferta

Oferta naszej firmy w zakresie wykonywania zabezpieczeń antykorozyjnych obejmuje zarówno wytwarzane przez nas elementy, czy konstrukcje metalowe, jak i produktów dostarczanych przez klientów. W tym drugim przypadku funkcjonuje jako wyspecjalizowana usługa wykonywana przy użyciu nowoczesnych maszyn, takich jak sprężarki, oczyszczarki, czy agregaty malarskie. Oferujemy malowanie elementów metalowych na dowolny kolor z palety RAL. Co więcej, stosujemy wyłącznie najwyższej jakości farby, które posiadają odpowiednie atesty potwierdzające ich trwałość oraz zgodność z wyśrubowanymi normami w zakresie ochrony środowiska. Nasi klienci mogą spodziewać się najwyższej jakości powłok malarskich, których uzyskanie jest możliwe dzięki wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń. Przekłada się to również na bardzo wysoką wydajność, niezależnie od panujących warunków klimatycznych, a także bezpyłowość procesu, który jest niezwykle ważny z punktu widzenia ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa pracowników. Świadczone przez nas usługi w zakresie wykonywania zabezpieczeń antykorozyjnych są kompleksowe, co oznacza, że oferujemy naszym klientom również możliwość zapakowania pomalowanych elementów oraz ich transport.