fbpx

Konfekcjonowanie

Etykieciarki

Etykieciarki

Etykieciarki to specjalistyczne urządzenia, które odpowiadają za drukowanie etykiet na różnych powierzchniach. Może to być samodzielny sprzęt lub urządzenia wbudowane w linię produkcyjną.

Jak działają etykieciarki?

Etykieciarki służą do drukowania etykiet na dowolnych artykułach, m.in. papierze, tworzywach sztucznych, szkle, metalu, czy płytach MDF. Urządzenia tego typu można zintegrować z linią produkcyjną, co pozwala zautomatyzować proces drukowania i naklejania etykiet. Automatyczne etykieciarki to nowoczesne konstrukcje, które są wyposażone z wyświetlacz oraz klawiaturę do wprowadzania danych. Posiadają również taśmę, napęd, mechanizm przeznaczony do pozycjonowania produktu, czy specjalny docisk, który odpowiada za przyklejenie etykiety.

Etykieciarki przemysłowe – najnowsze technologie i najwyższa jakość

Wyspecjalizowane maszyny etykietujące znalazły swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Tego typu urządzenia etykietujące można w prosty sposób zintegrować z linią produkcyjną, a i ich prędkość dostosować do wydajności i szybkości produkcji. Każde tego typu urządzenie posiada specjalny system docisku, który gwarantuje odpowiednią precyzję etykietowania. Zaletą etykieciarek przemysłowych jest również fakt, że mogą one nanosić etykiety z różnych stron, czyli zarówno z boku, jak i z góry, czy z przodu.

Co jeszcze wyróżnia etykieciarki przemysłowe? Przede wszystkim wysokiej jakości druk, którego parametry można dopasować do indywidualnych potrzeb. Głowice etykietujące, które są wykorzystywane w przemyśle mogą używać atrament UV, co chroni produkty przed sfałszowaniem. Branża spożywcza i farmaceutyczna posługuje się natomiast z reguły atramentem, który jest bezpieczny przy kontaktach ze skórą, czy artykułami żywnościowymi. W halach produkcyjnych i magazynach zastosowanie znajdują maszyny etykietujące, które są dedykowane do oznaczania palet. Ich zaletą jest możliwość integracji z systemami ERP, czy bazami danych.

Urządzenia etykietujące – zastosowanie

Oferowane przez nas etykieciarki przemysłowe cechuje nie tylko najwyższa jakość, ale również różnorodność zastosowań. Można je bowiem przystosować do pracy w wielu branżach, czego przykładem jest logistyka, czy przemysł spożywczy. W tym drugim przypadku możliwa jest integracja z wagą, co pozwala umieścić na etykiecie masę produktu. Etykieciarki doskonale sprawdzają się również przy znakowaniu różnych podzespołów, artykułów elektronicznych, leków, czy kosmetyków. Można je również zintegrować z pakowaczkami worków otwartych, o których szczegółowo napisaliśmy w tym miejscu: link. Takie rozwiązanie automatyzuje i przyśpiesza pakowanie różnego rodzaju materiałów sypkich.