fbpx

Projektowanie i generalne realizacje inwestycji

Opracowanie technologii

Opracowanie technologii

Konrem S.A. oferuje usługi projektowe zarówno dla nowych inwestycji, jak i istniejących instalacji, budynków, linii technologicznych lub samych urządzeń. Wykonujemy analizy modernizacyjne i koncepcje poprawy warunków, parametrów i wydajności rozwiązań technicznych. Dzięki temu, opracowujemy rozwiązania technologiczne poprawiające działanie urządzeń i całych linii przynosząc oszczędności produkcyjne. Wykonanie koncepcji technologicznej i samej technologii produkcji i montażu oferowanych przez nas urządzeń pozwala nam na sprawne, terminowe i oszczędne prowadzenie projektów.

Tworząc różnego rodzaju projekty (np. mechaniczne, o których szczegółowe informacje znajdują się w tym miejscu: link) opracowujemy również technologię ich realizacji, uwarunkowania montażu, czy planujemy transport elementów gabarytowych na miejsce budowy.

Opracowanie technologii montażowej

Wiedza techniczna oraz doświadczenie posiadane przez specjalistów pracujących w naszej firmie pozwala opracowywać technologie montażu dowolnych elementów zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Tworzymy animacje przebiegu montażu różnego rodzaju instalacji wewnętrznych i zewnętrznych, linii produkcyjnych, a także maszyn i urządzeń. Przy opracowywaniu technologii montażowej uwzględniona zostaje nie tylko specyfika danego budynku, ale również obowiązujące normy i przepisy prawa. Bardzo ważną kwestią jest także przewidywanie tego, co może wydarzyć się podczas montażu. Ułatwiają to analizy kolizji, które są przeprowadzane z największą skrupulatnością. Jest to istotne nie tylko ze względu na jakość montażu, ale również bezpieczeństwo prowadzonych prac.

Opracowanie technologii, a kwestia BHP

Realizacja projektów budowlanych, czy montaż odpowiednio zaprojektowanych wcześniej instalacji wymaga również właściwego podejścia od strony BHP. W związku z tym w naszej firmie tworzymy także indywidualne opracowania odnoszące się do zapewnienia możliwie najwyższego poziomu bezpieczeństwa oraz odpowiednich warunków przy realizacji projektów. Oprócz tego opracowujemy również instrukcje stanowiskowe, czy instrukcje bezpieczeństwa i higieny pracy w danym obszarze, które są wymagane przez przepisy prawa i stanowią niezbędny element w każdym przedsiębiorstwie.

Profesjonalne opracowanie technologii

Opracowanie technologii, które oferuje nasza firma wyróżnia przede wszystkim kompleksowość oraz profesjonalizm. Jesteśmy w stanie nie tylko zaprojektować konkretne rozwiązania, czy opracować technologię ich montażu i wdrożenia, ale również podjąć się realizacji całej inwestycji. Na każdym etapie dokonujemy również uzgodnień z klientem, dzięki czemu wszystko przebiega zgodnie z jego oczekiwaniami. Potrzeby klienta są konfrontowane z obowiązującymi normami w danym zakresie, a nasza wiedza i doświadczenie pozwala proponować optymalne rozwiązania, które są nie tylko funkcjonalne, ale również możliwe do zrealizowania. Za każdym razem dążymy do tego, by opracowana technologia była możliwie najprostsza, a zarazem najbardziej użyteczna i funkcjonalna.