fbpx

Konfekcjonowanie

Kartoniarki

Kartoniarki

Kartoniarki to jedne z wielu rodzajów maszyn pakujących, które wykorzystywane są do pakowania produktów w kartony. Tego typu urządzenia mogą funkcjonować jako samodzielne maszyny lub stanowić element linii produkcyjnej.

Na jakiej zasadzie działają kartoniarki?

Kartoniarki to urządzenia służące do automatycznego formowania opakowań z przygotowanego wcześniej kartonu. W opakowaniach tych umieszcza się różnego rodzaju produkty, po czym kartoniarka skleja opakowanie lub zamyka je na zatrzask. Warto również zaznaczyć, że sam produkt może być pakowany ręcznie przez pracownika, bądź automatycznie przez inną maszynę wchodzącą w skład linii produkcyjnej. W tym drugim przypadku cały proces jest bezobsługowy, a co za tym idzie szybki i wydajny. Samo automatyczne składanie kartonów klapowych cechuje wysoka jakość oraz precyzja.

Rodzaje kartoniarek?

Wśród kartoniarek wyróżnia się wiele rodzajów urządzeń, które cechuje inna wydajność i sposób pakowania kartonów. Wyodrębniamy przede wszystkim kartoniarki pionowe i poziome. Kartoniarka pionowa służy do pakowania produktów sypkich lub drobnych, które muszą być pakowane grawitacyjne. Trafiają one do opakowania od góry, a wbudowana waga kontroluje masę. Kartoniarka pozioma umożliwia natomiast pakowanie w kartony wszelkiego rodzaju produkty jednostkowe. Inny obowiązujący podział kartoniarek uwzględnia sposób ich pracy. W tym przypadku może to być kartoniarka start-stop, która charakteryzuje się przerywanym cyklem pracy pomiędzy poszczególnymi etapami. Jej przeciwieństwem jest kartoniarka kontynuacyjna, w przypadku której nie występują fazy przestoju pomiędzy etapami, a praca jest ciągła. Szerokie zastosowanie w przemyśle znajdują również kartoniarki typu case packer, czyli maszyny przeznaczone do pakowania grup produktów w kartony. Pakowane produkty są grupowane, po czym następuje zaklejenie kartonu. Innym rodzajem jest kartoniarka tray former, która tworzy, z kartonu określone formy opakowań.

Wśród oferowanych przez nas kartoniarek można zaleźć zarówno samodzielne urządzenia, jak i rozwiązania dedykowane do linii produkcyjnych. Pozwala to dopasować kartoniarkę do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa, czy specyfiki prowadzonej przez nie produkcji. Naszym atutem są również rozwiązania dodatkowe, co pozwala stworzyć dedykowany system pakowania produktów. Mowa w tym przypadku o urządzeniach transportowych, owijarkach, czy etykieciarkach. O tych ostatnich szczegółowo piszemy w tym miejscu: link. Klienci korzystający z naszej oferty mogą liczyć również na profesjonalne doradztwo, czy zaproponowanie optymalnych rozwiązań dla ich biznesu.