fbpx

Inne urządzenia technologiczne

Przesiewacze

Przesiewacze są urządzeniami separującymi materiał na poszczególne frakcje nadziarno, podziarna i materiał właściwy. Rozróżniamy przesiewacze wibracyjne i bębnowe. Urządzenia te przeznaczone są do separacji materiałów sypkich takich jak , granulaty tworzyw sztucznych, siarki, mąki, cukru, i wielu innych. Znajdują zastosowanie w przemyśle zarówno ciężkim jak i spożywczym czy chemicznym.

Przesiewacze wibracyjne za pomocą wprawiania w ruch poszczególnych sit separujących – oddzielają frakcje materiałowe. Urządzenia te mają kompaktową budowę, najczęściej kołową, gdzie sita umieszczane są jeden nad drugim.

Przesiewacze bębnowe – zazwyczaj wykorzystywane przy przesiewaniu dużych ilości ciężkich materiałów, takich jak piasek, cement, węgiel, kruszywa. Ich konstrukcja oparta jest na wirującym bębnie i oddzielaniu frakcji które przechodzą przez otwory w sicie bębnowym i te które pozostają wewnątrz bębna.

Konrem S.A. projektuje i produkuje przesiewacze dla przemysłu chemicznego, spożywczego, zbrojeniowego, budowlanego. Wykonujemy przesiewacze ultradźwiękowe dla materiałów pylistych. Nasi projektanci dobierają rozwiązania technologiczne spełniając oczekiwania naszych klientów.