fbpx

Konfekcjonowanie

Pakowaczki Big Bag

Pakowaczki Big Bag

Worki typu big-bag przeznaczone są do magazynowania materiałów sypkich, takich jak np. piasek, zboża, itp. W warunkach przemysłowych ich załadunek warto zautomatyzować, co umożliwia wykorzystanie dedykowanej pakowaczki big-bag.

Jak działają pakowaczki big-bag?

Pakowaczki to urządzenia, które automatyzują załadunek big-bag, a co za tym idzie odciążają pracowników, zwiększają wydajność pakowania, czy poprawiają jego jakość, ponieważ pakowanie maszynowe jest dużo dokładniejsze. Dodatkową funkcjonalnością tego typu maszyny jest również rozładunek big-bag.

Jak działa workownica big-bag?

Urządzenie jest wyposażone w specjalny uchwyt do mocowania biga-baga, zbiornik zasobowy oraz dozownik. Ten ostatni element należy dopasować do rodzaju pakowanego materiału, ponieważ może nim być zarówno krótki przenośnik taśmowy, jak i podajnik wibracyjny lub przenośnik ślimakowy. W celu napełnienia worka big-bag należy umieścić go we właściwy sposób na uchwycie, a następnie uruchomić pakowaczkę, co sprawi, że materiał znajdujący się w zbiorniku zasobowym zacznie być przenoszony do worka. Specjalna konstrukcja pakowaczki oraz jej boczne panele sprawiają, że przepływ materiału jest płynny, a każdy ewentualny zator automatycznie usuwany. Wagopakowaczka big-bag umożliwia dokładne zważenie materiału, który trafił do worka, a co za tym idzie zwiększa dokładność procesu pakowania. Po zawiązaniu worek, który znajduje się wówczas na palecie może być przetransportowany do magazynu lub załadowany bezpośrednio na samochód. Więcej informacji na temat transportu palet zamieściliśmy w tym miejscu: link.

Zalety stosowania pakowaczek big-bag?

Pakowaczki big-bag to urządzenia, które rozwiązują problem ręcznego pakowania tego typu worków, co było nie tylko zadaniem wymagającym fizycznie, ale również trudnym. Wynika to przede wszystkim z faktu, że ciężar oraz wielkość worka big-bag sprawia, że ręczny załadunek jest niedokładny, ponieważ złe ułożenie worka powoduje, że mieści się do niego zdecydowanie mniej materiału. Wymagającym zadaniem jest również zawiązanie źle zapakowanego i ułożonego worka. W związku z tym zastosowanie pakowaczek big-bag automatyzuje proces pakowania i rozładowywania tego typu worków, co zdecydowanie zwiększa wydajność oraz podnosi komfort pracowników uczestniczących w tym procesie. Oferowane przez nas pakowaczki big-bag posiadają szafkę sterowniczą, która służy do obsługi urządzenia. Z jej poziomu można nie tylko zatrzymać proces pakowania, ale również ustawić jego parametry, czyli przede wszystkim szybkość podawania materiału. Warto również podkreślić, że jesteśmy w stanie opracować rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb, czy specyfiki linii produkcyjnych.