fbpx

Paletyzacja

Owijarki

Owijarki

Owijarki to wyspecjalizowane urządzenia, które automatyzują procesy pakowania i paletyzacji. Ich zastosowanie nie tylko przyspiesza owijanie palet, ale również podnosi jakość i obniża koszty tej czynności.

Jak działają owijarki?

Owijarki umożliwiają szybkie i dokładne zabezpieczenie towaru przeznaczonego do magazynowania lub transportowania. Automatyzacja tego procesu nie tylko zwiększa jego efektywność, ale również ogranicza koszty, co wynika z faktu, że owijarki to maszyny, które osiągają znakomitą rozciągliwość folii stretch. W efekcie jej zużycie może być nawet czterokrotnie niższe niż w przypadku ręcznego foliowania. Owijarki posiadają regulowane głowice, co pozwala dostosować ich wysokość do konkretnego ładunku. Wśród tego typu sprzętu znajdują się zarówno owijarki półautomatyczne, jak i automatyczne, które mogą stanowić element linii produkcyjnej.

Typy owijarek do palet

W sprzedaży dostępnych jest wiele typów owijarek, co sprawia, że można je dopasować do potrzeb, czy konkretnej linii produkcyjnej. Najczęściej stosowane są:

  • owijarki z obrotowym stołem, w przypadku których paleta kręci się na obrotowej podstawie. Znane również jako owijarki talerzowe osiągają wydajność w granicach 20 palet na godzinę;
  • owijarki ramieniowe, w przypadku których paleta stoi nieruchomo, a wokół niej obraca się ramię z folią. Ich wydajność może sięgnąć nawet 80-100 palet na godzinę;
  • owijarki pierścieniowe, które są w pełni automatyczne, a ich wydajność może sięgać nawet do 150 palet na godzinę.

Warto również zaznaczyć, że wśród owijarek dostępne są zarówno urządzenia samodzielne jak i te, które można  zintegrować z linią produkcyjną. To są owijarki automatyczne, które przemieszczają również zafoliowane palety w kierunku magazynu. Szczegółowe informacje na temat transportu palet zamieszczone zostały tutaj: link.

Dlaczego warto stosować owijarki?

Owijarki palet nie tylko zwiększają efektywność procesów paletyzacji, ale również odciążają pracowników z wymagającej fizycznie pracy oraz zwiększają ich bezpieczeństwo. Wynika to z faktu, że zastosowanie owijarek przyczynia się do znacznego zmniejszenia liczby wypadków, do których dochodzi w trakcie pracy na magazynie. Wykorzystanie oferowanych przez nas owijarek pozwala zatem nie tylko podnieść jakość procesów, ale także uzyskać przewagę nad konkurencją dzięki zwiększeniu efektywności. Kupując je w naszej firmie klient może liczyć na profesjonalne doradztwo, które ma na celu dobór rozwiązań optymalnie dopasowanych do indywidualnych potrzeb.