fbpx

Automatyka

Robotyzacja przemysłu

Robotyzacja przemysłu

Robotyzacja przemysłu to proces, który jest nieunikniony, ponieważ pozwala zwiększyć wydajność, podnieść jakość oraz ograniczyć koszty działalności. Warto zaznaczyć, że robotyzacja nie jest już zarezerwowana wyłącznie dla branży automotive, ale jej potencjał wykorzystują firmy z całego świata, które funkcjonują we wszystkich branżach. Używanie robotów przemysłowych oraz robotów współpracujących jest rozwiązaniem problemów związanych z brakami kadrowymi. Nowoczesne technologie zwiększają bezpieczeństwo pracowników, którzy są odciążeni z najtrudniejszych zadań oraz podnoszą jakość produktów, dzięki dużo dokładniejszej pracy robotów.

Integracja robotów przemysłowych i współpracujących

Robotyzacja przemysłu wykorzystuje zarówno znane dotąd roboty przemysłowe, jak i roboty współpracujące, które potrafią współdziałać z ludźmi i wykonywać zadania, których maszyny nie były w stanie wcześniej zrealizować. W związku z tym wdrażając robotyzację przemysłu u klienta rozumiemy, jak ważna jest zarówno integracja robotów przemysłowych, jak i współpracujących. Te drugie znajdują zastosowanie w wielu procesach produkcyjnych, do których zalicza się m.in.:

  • pakowanie i paletyzację
  • obsługę maszyn
  • podnoszenie i przenoszenie
  • obróbkę powierzchni
  • obsługę form wtryskowych
  • malowanie, klejenie i montaż
  • kontrolę jakości

Robotyzacja przemysłu – co oferujemy?

Rozumiejąc, że robotyzacja przemysłu to przyszłość, której nie da się i nie warto unikać kompleksowo wdrażamy tego typu rozwiązania u naszych klientów. W zakres naszej oferty wchodzi stworzenie koncepcji robotyzacji, doradztwo, wykonanie projektu, dostawa urządzeń, integracja robotów współpracujących i przemysłowych, a także szkolenia w zakresie ich obsługi. Na pierwszym miejscu stawiamy indywidualne potrzeby klientów, w związku z czym tworząc koncepcję robotyzacji zawsze staramy się je zaspokoić. Posiadane doświadczenie pozwala przygotować optymalne rozwiązania, które umożliwiają zautomatyzowanie procesów produkcji, a co za tym idzie zwiększenie efektywności. Integracja robotów przemysłowych wymaga od nas również ich właściwego usytuowania w hali produkcyjnej, co wiąże się z koniecznością wdrożenia linii produkcyjnej. Wykorzystujemy w tym celu wysokiej jakości peszle robotyczne, które gwarantują właściwą ochronę przewodom, a co za tym idzie niezawodność zasilania i przesyłania danych.  Na tym jednak nie kończy się nasza misja, ponieważ świadczymy również serwis oraz przeglądy eksploatacyjne urządzeń, co gwarantuje ich bezawaryjne działanie przez lata.