fbpx

Automatyka

Prefabrykacja szaf sterowniczych

Prefabrykacja szaf sterowniczych

Szafy sterownicze to niezbędne elementy automatyki przemysłowej, której zastosowanie staje się coraz popularniejsze. Prefabrykacja szaf sterowniczych pozwala natomiast w szybki sposób stworzyć rozwiązanie dopasowane do potrzeb danego obiektu, czy specyfiki danej linii produkcyjnej.

Czym są szafy sterownicze?

Szafy sterownicze to skomplikowane zestawy złożone z minimum jednego łącznika niskonapięciowego, które są wyposażone w układy sterownicze, pomiarowe, sygnalizacyjne, zabezpieczające, regulacyjne oraz z wewnętrznymi połączeniami elektrycznymi, mechanicznymi i częściami konstrukcyjnymi. W przypadku dwóch ostatnich mowa o obudowach, szynach zbiorczych, regulatorach itp. Szafy sterownicze pozwalają kontrolować nie tylko pracę maszyn, ale również całych systemów, czy linii produkcyjnych. Stąd właśnie wynika ich duża popularność, ponieważ są stosowane praktycznie we wszystkich gałęziach przemysłu.

Prefabrykacja szaf sterowniczych

Prefabrykacja szaf sterowniczych pozwala stworzyć rozwiązania, odpowiadające określonym potrzebom, czy pasujące do konkretnych maszyn oraz linii produkcyjnych. W związku z tym prefabrykację szaf sterowniczych przeprowadza się zarówno na etapie opracowywania nowych rozwiązań automatyki przemysłowej, jak i w trakcie modernizacji linii automatycznych, którą szczegółowo opisaliśmy w tym miejscu: link. Tego typu rozdzielnice dla systemów automatyki muszą być tworzone w oparciu o konkretne obliczenia, ponieważ od ich prawidłowości zależy zarówno funkcjonalność obsługiwanego systemu, jak i stabilność jego działania. Prefabrykacja rozdzielnic nie uznaje więc kompromisu zarówno w sferze wydajności, jak i możliwości technicznych, czy jakości zastosowanych komponentów. Należy bowiem mieć świadomość, że wyłącznie wysokiej jakości komponenty są odporne na uwarunkowania środowiskowe i wewnętrzne, a także zapewniają bezproblemową obsługę produkcji przemysłowej. Użycie najwyższej jakości podzespołów gwarantuje również ochronę przeciwporażeniową, a także zabezpiecza przed negatywnymi skutkami przepięć i zwarć.

Profesjonalna prefabrykacja szaf sterowniczych

Projektowane przez naszą firmę szafy sterownicze i rozdzielnice elektryczne opracowywane są zgodnie z obowiązującymi normami i wymogami. Do ich tworzenia wykorzystywane są zarówno własne innowacje, jak i rozwiązania uznanych w branży producentów podzespołów automatyki przemysłowej. Do każdej prefabrykacji podchodzimy indywidualnie i realizujemy ją w sposób, który gwarantuje niezawodność działania oraz bezpieczeństwo obsługi szaf sterowniczych.