fbpx

Instalacje ochrony środowiska 

Filtrocyklony, cyklony i multicyklony

Multicyklon

Multicyklony stosuje się jako pierwszy etap odpalania. Składa się z rozmieszczonych wewnątrz kanału gazowego turbin stałych, które zawirowują strugę gazu. Dzięki wprowadzeniu jej w ruch spiralny, siła odśrodkowa wyrzuca cięższe stałe cząsteczki na zewnątrz gdzie są obtrącane ze strumienia gazu i po ściankach zsuwają się do leja zrzutowego multicyklonu. Multicyklon wykonuje się ze stali odpornej na wycieraniu, a elementy czynne takie jak stałe turbiny z żeliwa.

Cyklony – Baterie cyklonowe

Cyklony są urządzeniami odseparowującymi mechanicznie cząsteczki stałe ze strumienia gazów. Dzięki wymuszonemu zawirowaniu strugi gazów następuje wytrącenie niesionych cząstek na ściankach cyklonu, które osuwają się w jego dolną część, do leja zrzutowego. Cyklony stosuje się jako odpylacze wstępne w instalacjach odpylania, zapewniające odseparowanie większych cząsteczek, które zbytnio obciążałyby filtr workowy lub patronowy.

Filtrocyklon

Projektujemy i wykonujemy urządzenia filtracyjne hybrydowe dla wielu branż. Tam gdzie borykamy się z ograniczoną przestrzenią lub układ technologii tego wymaga, proponujemy zabudowę filtrocyklonów. Urządzenie to jest połączeniem cyklonów z filtrem workowym.  W konstrukcję cyklonu zabudowujemy dodatkową komorę czystką w której zamontowane są worki filtracyjne. Urządzenie to ma ograniczoną wydajność jeśli chodzi o przepływ gazów ale istnieje możliwość zabudowy tego typu urządzeń w baterie.