fbpx

Konfekcjonowanie

Pakowaczki worków wentylowych i worków otwartych

Pakowaczki worków wentylowych i worków otwartych

Pakowaczkami nazywamy urządzenia, które w sposób automatyczny, precyzyjny i wydajny dozują odpowiednie ilości materiałów sypkich do założonych opakowań/ worków. Pakowaczki do worków wentylowych stosuje się w wielu gałęziach przemysłu. Więcej informacji na temat automatyzacji linii produkcyjnych zamieściliśmy w tym miejscu: link.

Typy pakowaczek

Turbinowe – do pakowania materiałów sypkich do worków wentylowych takie jak cement, gips, wapno, kleje, zaprawy budowlane i wiele innych. Zakres dozowania od 5 do 50 kg. Wyposażone w wagi mechaniczne lub elektroniczne, z automatycznym podawaniem worka, automatycznym zrzutem worka, kontrolą naważania. Wykonane ze stali węglowej lub kwasoodpornej w zależności od warunków pracy i rodzaju pakowanego materiału.

Grawitacyjne – do pakowania materiałów sypkich do worków wentylowych lub otwartych. Materiał grawitacyjne podawany jest do przestrzeni pakowania bez wspomagania np. sprężonym powietrzem. Służą do pakowania materiałów pylących takich jak, nawozy, sól, cukier, ryż, tworzywa sztuczne itp. Wykonane ze stali węglowej lub kwasoodpornej w zależności od warunków pracy i rodzaju pakowanego materiału.

Pneumatyczne – pakowanie materiałów ze wspomaganiem sprężonym powietrzem w worki wentylowe. Stosuje się je dla takich materiałów jak betony, kruszywa, siarka, mąki, gipsy itp. Szeroki zakres naważania od 5 do 50 kg. Wykonane ze stali węglowej lub kwasoodpornej w zależności od warunków pracy i rodzaju pakowanego materiału.

Konrem S.A. posiada trzydziestoletnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji pakowaczek różnego typu. Wykonujemy urządzenia pomocnicze takie jak odbiór gotowych worków, zaklejarki, przenośniki, wagi, paletyzery, kartoniarki, etykieciarki. Nasi projektanci do każdego z realizowanych projektów podchodzą indywidualnie i dobierają rozwiązania technologiczne precyzyjnie do oczekiwań naszych klientów. Dostarczamy rozwiązani technologiczne certyfikowane i wzorcowane dla przemysłu: budowlanego, chemicznego, spożywczego.